Rekolekcje to świetny sposób dla zespołów duszpasterskich na relaks i zdobycie świeżej perspektywy. Rekolekcje to miejsce, w którym członkowie zespołu mogą skupić się na sobie nawzajem i na Bogu.

Rekolekcje w Retreat Oasis zapewnią zespołom duszpasterskim bezpieczne miejsce na spędzenie czasu poza ich zwykłym życiem, aby wspólnie skupić się na Chrystusie.

Te rekolekcje będą oferować zasoby potrzebne Kościołom w XXI wieku, takie jak poradnictwo chrześcijańskie i kierownictwo duchowe, a jednocześnie zapewnią możliwość spędzenia czasu na modlitwie.

Rekolekcje to czas, w którym zespoły duszpasterskie współpracują ze sobą i poznają nowych ludzi, którzy są w tej samej dziedzinie.

Jednym z ulubionych miejsc odosobnień jest Retreat Oasis. Rekolekcje mogą być na miejscu, przyprowadź własny zespół lub możesz wynająć całe centrum na prywatne rekolekcje.

Rekolekcje drużynowe to czas na duchową odnowę i rozwiązanie wszelkich problemów, które mogły się pojawić w przeszłości. To także okazja do integracji zespołu, wzajemnego poznania się i generowania kreatywnych pomysłów.

Rekolekcje drużynowe mogą przybierać różne formy. Mogą odbywać się w kościele lub ośrodku religijnym, na pobliskim kempingu, w czyimś domu. Rekolekcje często odbywają się również w egzotycznych miejscach na całym świecie, takich jak Kostaryka czy Belize.

Wiele firm oferuje rekolekcje zespołowe, aby dać swoim pracownikom szansę na oderwanie się od codziennych obowiązków i obowiązków przy jednoczesnej maksymalizacji produktywności w takim samym stopniu, jak w przypadku pracy w biurze.

Rekolekcje to wydarzenie, zwykle krótkotrwałe, podczas którego grupa ludzi spędza razem czas, aby uczyć się od siebie nawzajem, budować społeczność i dobrze się bawić.

Rekolekcje Oaza to najlepsze miejsce dla zespołów duszpasterskich na rekolekcje.

Oferuje:

– Zakwaterowanie do 44 osób

– Przestronne sale konferencyjne

– Malownicza okolica w samym sercu hrabstwa Yorkshire

– Możliwość odkrywania wspaniałej przyrody z kilkoma pobliskimi trasami spacerowymi i rowerowymi

Rekolekcje to rekolekcje odnowy i rewitalizacji.

Rekolekcje oferują przestrzeń, ciszę i bezruch, aby zastanowić się nad naszym życiem jako członków kościoła. Pozwalają też na poczucie duchowej jedności pośród wyzwań, wyzwań czy wątpliwości; doświadczamy odnowionej nadziei w Chrystusie. Rekolekcje pomagają nam wzrastać duchowo, dostarczając nam narzędzi, spostrzeżeń i strategii, które wykorzystujemy w naszym codziennym życiu jako członkowie Kościoła.

Kościół jest jedną rodziną: jako tacy jesteśmy wezwani do wzajemnej troski. Rekolekcje dają zespołom duszpasterskim okazję do odejścia od swoich stałych obowiązków w celu pogłębienia więzi między sobą i wspólnotą parafialną; wzmacnianie więzi, które ich wszystkich łączą.

We współczesnym społeczeństwie wydaje się, że stare sposoby stają się przestarzałe. Firmy coraz bardziej specjalizują się w tym, czym się zajmują, a ludzie coraz częściej wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Problem polega na tym, że zbyt wielu ludziom brakuje interakcji międzyludzkich potrzebnych do prawidłowego wykonywania pracy. Rekolekcje stały się popularnym sposobem spotkań zespołów na kilka dni, a nawet tygodni.

Rekolekcje to starożytna koncepcja Kościoła katolickiego. Często wykorzystywane są jako ćwiczenie duchowe, odmładzające, przywracające energię i równowagę.

Istnieje potrzeba nowego rodzaju rekolekcji, które pomogą ludziom cierpiącym na problemy ze zdrowiem psychicznym, uzależnieniem lub innymi zmaganiami znaleźć światło i spokój. Retreat Oasis została założona przez Christine Mousseau-Harris, aby oferować tego typu rekolekcje – zapewniają opiekę duszpasterską poprzez praktyki uważności.

Podstawą ich pracy jest idea, że jednostki mają sprawczość we własnej uzdrawiającej podróży. Pomogło to wielu ludziom znaleźć lepsze sposoby radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi i pełniejszego życia w chwili obecnej.

Jedną z najpotężniejszych rzeczy, które mogą się wydarzyć jako kościół, są wspólne rekolekcje zespołu duszpasterskiego. Dobrze zaplanowany wyjazd to nie tylko impreza, to inwestycja w relacje między członkami zespołu.

Zespoły duszpasterskie zwykle udają się do ośrodka rekolekcyjnego lub do klasztoru, aby znaleźć duchowe odświeżenie i jasność. Ale co, jeśli proboszcz potrzebuje innego rodzaju rekolekcji? Niektórzy pastorzy są powoływani do wyjazdów na misje poza stany na dłuższy czas lub do pracy z grupami ludzi, które są daleko od miejsca zamieszkania.

W tej części omówimy, w jaki sposób zespoły duszpasterskie powinny radzić sobie z takimi sytuacjami i jak kościoły mogą pomóc im szybko się odświeżyć, kiedy tylko tego potrzebują.

W życiu i posłudze chrześcijańskiej rekolekcje są okazją dla jednostek lub grup do pokojowego wycofania się z normalnych zajęć życia codziennego. Rekolekcje mogą być zaprojektowane w celu zaspokojenia określonych potrzeb, takich jak wyzdrowienie z choroby, odnowienie praktyk religijnych lub przygotowanie do czasu posługi.

Retreat Oasis to ośrodek rekolekcyjny, który zapewnia taką możliwość potrzebującym w otoczeniu sprzyjającym duchowemu wzrostowi i zrozumieniu wiary katolickiej.

Wymaga to pracy i zaangażowania w imieniu osoby lub grupy, która zdecyduje się uczestniczyć w tego typu rekolekcjach. Doświadczenie nie zakończy się sukcesem, jeśli nie przygotują się odpowiednio wcześniej lub nie przejdą po powrocie do domu.