Oaza rekolekcyjna to koncepcja bardzo popularna w Polsce, a szczególnie wśród wiernych katolików. Jest to rodzaj okresowego spotkania osób chcących odnowić i pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę, muzykę, słowo Boże oraz zastanowienie się nad tym, czego możesz nauczyć się od Boga i jak ty możesz przybliżyć siebie do Niego.

Uczestnicy oazy rekolekcyjnej mają szansę na refleksję i skupienie, aby ulepszać swoje życie duchowe, cieszyć się nowymi przyjaźniami i doświadczać Bożej obecności. Można go również traktować jako pewną rekonstrukcję wiary, gdy można mieć współuczestników i przyjaciół, którzy zachęcają Cię do dalszej podróży duchowej.

Oaza rekolekcyjna jest więc czasem świadomego spotkania z Bogiem, po to, by umocnić wiarę i bezpośrednio doświadczyć Jego bliskości. Każdy uczestnik oazy bierze udział w wielu figurach modlitwy i seansach prowadzonych przez specjalnie przygotowany personel rekolekcyjny. Możliwe jest także doznanie Bożej miłości w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu lub skorzystanie z Komunii Świętej razem z innymi uczestnikami.

Organizowane regularnie oazy rekolekcyjne koncentrują się na równowadze między przystosowaniem życia duchowego do potrzeb codziennych a na nawróceniu serca i duszy do Boga. Przykazanie miłości Boga oraz samego siebie i swoich bliźnich stanowi integralny element tego aktywnego sposobu doznawania Bożej obecności.

Głęboko w sercu Kaszub, w małym gminie Wielki Kack, znajduje się „Oaza Rekolekcyjna im. św. Jana Bosko”.
Jest to miejsce, gdzie każdy może odnaleźć spokój i bliskość Boga. Przez 14 lat powstał on z miłości do dzieci i młodzieży oraz dla Chrystusa i Maryi. Miejsce jest idealne na przeżycie pięknych rekolekcji.

Od momentu otwarcia minęło już 14 lat i szczególny czas został umocniony w Oazie Rekolekcyjnej. Ten ponadczasowy czas skłania do refleksji, a możliwości oferowane przez pracowników tego miejsca odpoczynku i uzdrawiania duchowego nikogo nie pozostawia obojętnym.

Tu można również spotkać się na kursach narratorów biblijnych, animatorów ruchu światło-życie czy młodzieżowych rejsach bojo wiary. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: spotkania dla dorosłych, kursy teologiczne czy konferencje o zagadnieniach religijnych.

Wszystkie usługi oferowane w „Oazie Rekolekcyjnej” są bardzo profesjonalne i dostosowane do potrzeb każdego gościa. Odpoczynek jest tu naprawdę możliwy dzięki pięknym terenom otaczającym teren i możliwościom, jakie daje malownicza okolica,znajome twarze i wspaniała atmosfera, codziennie modlitwa i podczas dedykowanych czasu ćwiczenia fizyczne.

Oaza rekolekcyjna to czas wyjątkowej modlitwy i skupienia, w którym wierni mogą odnaleźć ukojenie i odnowić swoje relacje z Bogiem. Każdego roku wiele osób udaje się na odnowienie duchowe jako forma duchowego przebudzenia, aby uświadomić sobie istnienie Boga w ich życiu. Oaza jest szczególnym doświadczeniam, ponieważ połącza ona społeczne i duchowe aspekty naszego życia.

Chociaż oaza rekolekcyjna może być lekka ja mocno angażująca – zazwyczaj trwa około 3 dni – jej korzyści są dalekosiężne. Adoracja Pana Jezusa w kaplicy, wspólna modlitwa, a nawet comiesięczne spotkania są tylko kilkoma pozytywnymi skutkami odnowienia duchowego. Zauważalne są również lepsze relacje z bliskimi: uczestnikom trudniej jest popaść w gorsze nawyki czy cofnąć się na starych kontrowersyjnych tropach.

Polska jest bogata w różnorodne kościoły i religijne świątynie, ale niewiele z nich posiada oazy rekolekcyjne. Oaza Rekolekcyjna jest jedną z niewielu miejsc, która oferuje niezapomniane doświadczenia wierzącym w poszukiwaniu prawdziwego zbawienia. Ten popularny miejsce modlitwy i rekreacji znajduje się w pięknym lesie, który służy jako naturalna sceneria dla licznych grup rekolektantów przybywających na spotkanie ze swoim Stwórcą.

Oaza Rekolekcyjna oferuje odnowione domki letniskowe, odpowiednie do wczasów rodzinnych i krótkich pobytów rekolekcyjnych. Mieszkańcy mają dostęp do świetnie utrzymanych terenów, licznych atrakcji na świeżym powietrzu oraz bogato wyposażonego centrum rozrywkowego. Oni bardzo chwalą sobie atmosfery przygody na łonie natury oraz bliski kontakt z przyrodą – skaczą poz wrzosowiskach i badają sterty głazów podczas wielu tras pieszych oraz rowerowych.

Ludzie przybywają tutaj, aby odbyć czas rekolekcji duchowych, katolickich lub protestanckich. Goście mogą otworzyć się duchowo i emocjonalnie dzięki mityngom modlitwy i refleksji opartych na Słowie Bożym. Szeroki wybór odpowiednio wyszkolonych lektorów służy zarówno uznanym grupom parafialnym i organizacjom religijnym, jak i pojedynczym uczestnikom, aby mogli otrzymać inspirujące nasłuchiwanie prawdy Boga.